Кај Богородица приведени 37 мигранти

Патрола од Полициската станица за граничен надзор Богородица вчера околу 16 часот забележала поголема група на лица кои се движеле од брана Паљурци кон селото Фурка.

На дадена усна наредба од страна на униформирани полициски службеници да застанат, непознатото лице кое било на чело на групата се дало во бегство, а групата од 37 лица (мигранти) е сопрена. Во ПС Богородица се приведени 37 мигранти за понатамошна постапка.

извор: Makfax

Поврзани

Најнови вести

Коментари