Во угостителски објект во Стајковци приведени се 18 лица поради непочитување на мерките за заштита на здравјето, соопшти полицијата.

Синоќа во 22 часот, била во МВР било пријавено дека објектот, сопственост на С.П. и А.П. (52), работи и во него има гости.

„Полициски службеници во содејство со Државен пазарен инспекторат извршиле контрола при што во објектот биле затекнати 18 лица кои се приведени во Полициска станица Гази Баба за понатамошна постапка, поради непочитување на мерките за заштита на здравјето од Ковид-19“, соопшти МВР.

По документирање на случајот против нив ќе бидат поднесени соодветни поднесоци.

makfax.com.mk