Во текот на вчерашниот ден изчезнале три лица. Полицијата трага по 66- годишен велешанец, 40- годишен скопјанец и 24- годишен скопјанец.

Во 23: 55 часот во СВР Велес, В.Т. од Велес пријавил дека од дома се оддалечил неговиот вујко М.А.(66). Се преземаат мерки за пронаоѓање на лицето.

Истиот ден, во 14: 30 часот во Полициската станица Гази Баба, С.Д.(62) од Скопје пријавил дека од дома се оддалечил неговиот син С.В.(40), кој имал здравствени проблеми. Се преземаат мерки за пронаоѓање на лицето.

М.Д.(47) од Скопје, пак, пријавил дека од дома се оддалечил неговиот син Р.М.(24). Се преземаат мерки за пронаоѓање на лицето, стои во полицискиот билтен.