И вечерва протест против Договорот за името пред Собранието

Помала група на граѓани и вечерва мирно протестира пред Собранието на Република Македонија за да го искаже своето несогасување со потпишувањето на Договорот со Грција за решавање на проблемот со името.

Неколку од нив ја блокираат сообраќајницата пред Собранието, а останатите се на платото пред импровизираниот камп со шатори во паркот „Жена борец".

Едно полициско возило е поставено на булеварот „11 Октомври", а сообраќајот се пренасочува по околните улици.

Извор: МИА

Поврзани

Најнови вести

Коментари