И Јанкулоска го осуди бегството на Груевски: Не ми паѓа на памет да заминам било каде

По Јанакиески и екс-министерката за внатрешни работи, Гордана Јанкуловска за ТВ21 вели дека го осудува бегството на екс-премиерот Никола Груевски.

„Се наоѓам во Македонија и на крај памет не ми паднало да заминам било каде", рече Гордана Јанкуловска за ТВ21.

Таа рече дека ќе продолжи да присуствува на судските рочишта.

Поврзани

Најнови вести

Коментари