Фановите од фан страната за поранешниот претседател Бранко Црвенковски на Фејсбук го кажаа своето мислење за новиот дрес на македонската фудбалска репрезентација.

Тие објавија фотографија од капитенот Горан Пандев како позира со црвениот дрес со македонското сонце.