Груевски дојде во Собранието (ВИДЕО)

Екс премиерот и актуелен пратеник од редовите на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски се врати во Собранието на Македонија каде во секој момент се очекува да започне седницата на која едиствена точка на дневен ред се уставните измени кои Владата како предлог ги достави до Собранието, пренесува Телевизија 21.

Ова е видеото од неговото пристигнување:

 

Поврзани

Најнови вести

Коментари