Грмежи и врнежи вчерва во Македонија - во овие градови веќе има невреме

Времето во текот на денот денеска во Македонија беше сончево и топло, со доумерен ветер претежно од северен правец. Температурите се движеа од 21 до 30 степени.

Во Скопје слично време со температури до 28 степени Целзиусови. Метеоролозите најавија врнежи  и грмежи попладнево во земјава.

Поврзани

Најнови вести

Коментари