Рано утрото во саботата околу 5,30 часот часот, полициски службеници од Полициската станица Гостивар ја привеле 29-годишната С.Д. од Гостивар затоа што на улицата „Браќа Ѓиноски“ физички ја нападнала 30-годишната М.Ј. од Прилеп.

По документирање на случајот ќе следи соодветен поднесок.