Голем митинг на СДСМ во Скопје - „Живот во Македонија за сите“

Во 18 часот почна граѓански митинг на СДСМ, пред Владата, на кој ќе се обрати лидерот на владејачката партија Зоран Заев, со повик до граѓаните „Заедно да ја заокружиме промената во секоја општина во Македонија".

На настанот ќе говорат и кандидатот за градоначалник на Скопје, Петре Шилегов, како и граѓански активисти кои ќе порачаат дека е потребно да продолжат промените во Македонија и на локално ниво, за живот во Република Македонија, на сите.

Поврзани

Најнови вести

Коментари