Фрчковски удри по Црвенковски: Не ми се допаѓа неговата ароганција

- Добро е што Бранко Црвенковски го поддржал референдумот и се изјаснил дека ќе гласа „ЗА". Мене не ми се допаѓа тонот на пораката која во себе содржи ароганција и дистанца кон оваа политичка елита од неговата партија, бидејќи таа тоа не го заслужува. Бранко Црвенковски во основа никогаш не се бавел со прашањето на спорот за името. Единствено се занимавал со ова прашање на самитот во Букурешт, кога заедно со Груевски се согласија за „Република Македонија (Скопје)", но тоа не помина – рече Фрчковски во вечерашното издание на Клик Плус на ТВ 21.

 

Поврзани

Најнови вести

Коментари