ИМАМЕ ДИЛЕМА

ФОТО: За кого навиваше Фатиме Фетаи?!

Освен дека е голем фан на италијанскиот калчо гигант Милан, Фетаи за порталот САКАМДАКАЖАМ.МК, откри дека посебно е чувството кога си на трибини и навиваш за својата држава

Квалификацискиот натпревар помеѓу репрезентациите на Македонија и Албанија, кој беше одигран на стадионот "Младост" во Струмица, во живо го следеше и специјалната обвинителка Фатиме Фетаи.

Освен дека е голем фан на италијанскиот калчо гигант Милан, Фетаи за порталот САКАМДАКАЖАМ.МК, откри дека посебно е чувството кога си на трибини и навиваш за својата држава.

Милан ми е во срце, иако во последниве години не е она што беше пред десет години и за него секогаш навивам. Преку малите екрани ретко пропуштам да следам натпревар. Сепак, чувството е поинакво кога си на трибини и оттаму навиваш, особено кога се бори твојата држава", изјави Фетаи.

 

Поврзани

Најнови вести

Коментари