(Фото) Пожарот на Зелен пазар зафати неколку тезги и дел од покривот

Една тезга изгоре целосно, а две делумно во пожарот што попладнево избувна на Зелен пазар. Огнот зафати и дел од покривот на пазарот, дознава „Макфакс“.

Пожарот е локализиран и нема повредени, а на терен се излезени пожарникарите и полициските службеници.

Засега не се познати причините што го предизвикале пожарот.

 

извор: Makfax

Поврзани

Најнови вести

Коментари