ФОТО: Многу тешка сообраќајка на патот Прилеп – Македонски Брод – повредени три лица

Вечерва околу 18 часот тешка сообраќајна несреќа на патот Прилеп – Македонски Брод односно кај планинскиот превој Барбарас.

Директен судир помеѓу тешко товарно возило камион и патничко возило автомобил "Пасат" со прилепски регистарски таблички каде тешко повредени се три лица кои итно се префрлени во Градската Болница во Прилеп, јави шеталиште.ком.мк

Поврзани

Најнови вести

Коментари