ФОТО: И Лозово ја отфрла Тиранската платформа

Граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија" вечерва организираше протестен марш во Лозово, каде што голем број граѓани излегоа на улиците за да дадат поддршка за сочувување на унитарниот карактер на Македонија.

Категорично ја отфрлија Тиранската платформа и велат дека нема да дозволат да се повреди суверенитетот на Македонија.

 

Поврзани

Најнови вести

Коментари