Поранешниот директор на УБК, Сашо Мијалков, од вечерва е во куќен притвор, неофицијално дознава Фокус, како што тврди, од доброупатени извори.

Според порталот, досегашните мерки на претпазливост му се сменети со куќен притвор, по барање на обвинителството за случајот Таргет и Тврдина.

Фокус побарал и очекува официјална информација од Кривичниот суд.

Инаку, порталот тврди дека вечерва пред домот на Мијалков има засилено полициско присуство.