Фејсбук врие од коментари по објавата на Груевски - еве што пишуваат

Социјалните мрежи се преплавени со коментари откако поранешниот премиер и почесен претседател на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски објави на Фејсбук дека поради закани ја напуштил државата и се наоѓа во Будимпешта каде побарал политички азил од унгарските власти.

Граѓаните не стивнуваат со коментари на Фејсбук.  Дел од коментарите објавени на социјалните мрежи ви ги пренесуваме во продолжение.

Поврзани

Најнови вести

Коментари