Евроамбасадорот Жбогар во посета на Гостивар

Евроамбасадорот Самуел Жбогар денеска ќе престојува во општина Гостивар.

За време на посетата, Жбогар ќе оствари средба со градоначалникот Арбен Таравари, по што двајцата ќе одржат и заедничка прес-конференција.

Согласно агендата, предвидено е питпишување на Меморандум за соработка со Фондацијата „Метаморфозис“

извор: Makfax

Поврзани

Најнови вести

Коментари