logo
logo
logo

Екс министерот му порача на Ковачевски: Оди во Арачиново и учи ги твоите пајташи!

Vecer | 24.11.2022

Екс министерот му порача на Ковачевски: Оди во Арачиново и учи ги твоите пајташи!

Поранешниот министер за правда Михајло Маневски преку социјалните мрежи му се обрати на актуелниот премиер Димитар Ковачевски. Тој во својата објава вели дека премиерот треба жителите на Арачиново да ги учи како да штедат струја оти тие за 474% ја зголемиле потрошувачката на струја

„Таче алабакот

Овој Таче не учи како да се штеди струја!

Оди бре ќелаш во Арачиново и учи ги твоите пајташи кои за 474% ја зголемиле потрошувачката на струја!?

Ја платија ли?

Какви мерки презеде за кражба на струја во Арачиново од 6 милиони евра?

Колку кривични пријави се поднесени?

Колку крадци на струја се казнети?

Николку

Го штитиш коалициониот партнер ДУИ, да не ти излезе од владата, а…

Не се секирај.

Тие не излегуваат од влада и со стап да ги бркаш.

Каде ќе најдат ваков башибозлуг да прават што сакаат.

Без никаква одговорност.

До кога….“, вели тој.

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата

logo

Vecer.mk е прв македонски информативен портал, основан во 2004 година.

2004-2023 © Вечер, сите права задржани

Сите содржини и објави на vecer.mk се авторско право на редакцијата. Делумно или целосно преземање не е дозволено.

Develop & Design MEDIANET LTD Skopje Copyright © 2004-2023. Vecer.mk