Доцна синоќа некаде околу 20 часот во Велес, полициски слижбеници од СВР Велес ги лишиле од слобода К.Г.(30) и Љ.Ј.(36), двајцата од Велес, затоа што 15-тина минути претходно со закана се обиделе да извршат разбојништво во продажен објект во Велес.

Тие биле приведени во полициска станица и по целосно документирање на случајот против нив ќе биде поднесена соодветна пријава.