Доживотен затвор за педофили: Сосед му се навртел на 10 годишно девојче во Прилеп

М.У. од Прилеп синоќа е приведен откако соседката го обвинила дека ја силувал нејзината десетгодишна внука.

Според МВР, жената (45) го пријавила немилиот настан во 20:15 часот, тврдејќи дека половото дејство се случила околу 20 часот.

Се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот.

Поврзани

Најнови вести

Коментари