Џафери на Самит за спикери на парламенти во Варшава

Претседателот на Собранието, Талат Џафери, на денеска и утре ќе учествува на третиот Самит на спикери на парламенти на Централна и Источна Европа и на прославата на 550-годишнината од полскиот парламентаризам, што ќе се одржи во Варшава, Република Полска.

На конференцијата Џафери ќе има обраќање на тема „Парламентите во меѓународната политика“ и ќе оствари и билатерални средби со свои хомолози од регионот.

извор: Makfax

Поврзани

Најнови вести

Коментари