Дел од Центар утре ќе остане без вода

Дел од корисниците во Центар утре, 22 јули, ќе останат без вода.

ЈП „Водовод и канализација“ извести дека заради промена на шибер на водоводна мрежа, без водоснабдување од 08 часот до завршување на интервенцијата ќе останат корисниците на потегот од булеварот Партизански Одреди до улица Максим Горки.

извор: Makfax

Поврзани

Најнови вести

Коментари