Министерот за здравство Венко Филипче ја обвини ВМРО-ДПМНЕ дека манипулира пред јавноста со информациите за изградба на новиот Клинички центар.

На неговите обвинувања одговори лидерот на партијата Христијан Мицкоски.

Од одличен хирург, надежен министер да завршиш како кловн на Зоран Заев е голем личен пораз… ах колега колега, еден совет, достоинството нема цена!, пишува Мицкоски.