Честита и претседателот на Европскиот совет, Доналд Туск

Честитка за успешното изгласување на уставните измени во македонското Собрание пристигна и од претседателот на Европскиот совет, Доналд Туск.

„Еден глас, еден голем чекор поблиску до заземањето на местото што ви припаѓа во нашата трансатлантска заедница“,  порача Туск на својот профил на „Твитер“ со порака напишана на македонски јазик.

извор: Makfax

Поврзани

Најнови вести

Коментари