Бугарскиот претседател утре ќе ја посети Македонија

Претседателот на Република Бугарија, Румен Радев, од утре ќе престојува во дводневна официјална посета на Република Македонија.

Според агендата, Радев ќе оставри средба со претседателот Ѓорге Иванов, по што е предвидена и заедничка прес-конференција.

Следниот ден двајцата претседатели ќе се сретнат со претставници на стопанските комори на Македонија и Бугарија.

извор: Makfax

Поврзани

Најнови вести

Коментари