Без вода корисниците на улицата Ѓуро Ѓоновиќ

Од ЈП „Водовод“ информираат дека поради промена на затворач (огрлица) од Ф 200 мм на улицата Ѓуро Ѓуновиќ бб во населбата Маџир Маало прекинато водоснабдување ќе имаат дел од корисниците од улицата Ѓуро Ѓоновиќ од 8:30 часот до завршување на дефектот (општина Центар).

извор: Makfax

Поврзани

Најнови вести

Коментари