Без вода делови на општина Сопиште

Поради вонредно чистење на резервоарот во Сопиште, денеска ќе има прекин на водоснабдување во населените места Ракотинци, Добри Дол и Сопиште во периодот од 8.30 до 14.30 часот, информира Центарот за управување со кризи.

извор: Makfax

Поврзани

Најнови вести

Коментари