Бејли: Со нетрпение ја чекаме Република Северна Македонија во НАТО (ВИДЕО)

Преку видео порака на Твитер, американскиот амбасадор Џес Бејли ја поздрави одлуката на пратениците во Собранието за промена на Уставот и имплементација на Договорот од Преспа. - Со нетрпение ја очекуваме Република Северна Македонија како 30 членка на НАТО, порача Бејли.

Поврзани

Најнови вести

Коментари