Автомобил излетал од патот Струмица - Штип кај „Пилав тепе“

Како што пренесува порталот Струмица Денес на патот Струмица-Штип или поточно кај местото викано „Пилав Тепе" автомобил со струмички регистарски таблички излетал од патот најверојатно како што не информираа очевидците поради големата лизгавост на патот. За среќа нема повредени, а полициската екипа веднаш пристигна на местото на несреќата. Апелираме на голема внимателност!

 

Поврзани

Најнови вести

Коментари