На 13.05.2022 во 21:40 часот на подрачјето на Аеродором полициски службеници од Единицата за интервентна полиција при СВР Скопје го лишиле од слобода Т.А.(33) од Скопје, затоа што кај него била пронајдена марихуана.

По целосно документирање на случајот ќе биде поднесен соодветен поднесок.

На 13.05.2022 во 20:20 часот на подрачјето на Аеродором од полициски службеници од Единицата за интервентна полиција при СВР Скопје е лишен од слобода М.Б.(20) од Скопје, затоа што кај него била пронајдена марихуана.

По целосно документирање на случајот ќе биде поднесен соодветен поднесок.