Алаѓозовски на слава кај Стојанче Ангелов со службено возило

Големиот христијански празник Св. Архангел Михаил вчера беше одбележан и во домот на семејството Ангелови, а почесен гостин на прославата беше и министерот за култура Роберт Алаѓозовски кој отпатува во Штип специјално за прославата на празникот на покана на Стојанче и Јасминка Ангелови, пишува порталот Инфомакс.

Инфомакс пишува дека Алаѓозоски на приватната прослава пристигнал со службеното возило на министерството за култура и уште едно возило како обезбедување. .

 

 

Поврзани

Најнови вести

Коментари