Германска државјанка е пронајдена почината во Кавадарци.

Во ОВР Кавадарци, синоќа Итната медицинска помош пријавила дека во куќа во градот, сопственост на 75-годишник, е пронајдена почината 67- годишна германска државјанка.

Смрт без траги на насилство констатирал лекар од Итна медицинска помош. По наредба на јавен обвинител, телото на починатата е предадено на обдукција. Увид на местото извршила екипа од ОВР Кавадарци.

Жената повеќе години живеела со кавадарчанецот.