По новинарско прашање околу тоа дали смета дека екс директорот на УБК, Сашо Мијалков би можел да избега од куќен притвор, обвинителката Вилма Рускоска денеска пред медиумите истакна дека да сакал да избега, ќе избегал досега.

 

„Не мислам зошто ако мислеше да избега, ќе избегаше досега“, вели Рускоска.