16-годишник од Штип фатен со марихуана

Вчера околу 23.15 часот во населба Автокоманда во Штип, полициски службеници извршиле преглед над 16-годишник од Штип, при што било пронајдено едно најлонско пакување марихуана.

Тој бил приведено во полициска станица и со него бил извршен разговор во присуство на родител. Марихуаната била одземена и дадена на вештачење. По целосно документирање на случајот, ќе биде поднесен соодветен поднесок.

извор: Makfax

Поврзани

Најнови вести

Коментари