Ванг (25) бубргот го отстранил во нелегална клиника, а потоа го продал за 22.000 јуани, или околу 2.800 евра, во 2011 година, кога имал само 17…

Млада девојка со свој еротски интернет-видеоканал, која е позната по нејзините 210 килограми, откри дека заработува стотици фунти така што јаде 10…

На некои деца им е тешко да прифатат дека имаат братче или сестричка, дека повеќе не се сами и дека ќе треба да го делат вниманието на родителите…

Неколку дена пред нејзиното тело да биде пронајдено во ковчег покрај патот во Конектикат во Америка, Валери Рејес панично и се јавила на мајка си…

Девојка која има 210 килограми открила дека заработува богатство така што јаде 10 илјади калории дневно пред фанови кои за тоа ѝ даваат пари.

На секои четири години има 29, но сепак февруари има помалку од другите месеци во календарот. Сите го сметаат јануари за најдолгиот месец бидејќи…

Штедење, деновиве, е збор кој често се слуша. Луѓето се` повеќе се одлучуваат да штедат поради ограничените средства...

Доколку сакате да…

Во сите мобилни телефони има злато и други благородни метали. Во просек во еден мобилен има 1/8 грама злато, а луѓето наоѓаат начин како да…

Момче кое тврди дека доаѓа од 2030 година на Јутјуб објавил видео снимка на која раскажува што ќе се случи во иднината, при што објавил листа за…

Ескорт сервисот и ескорд-девојките, не се ништо ново кај нас, ниту во светот.  Повеќе онлајн сајтови како што се brothels in the world, escort…

Холивудскиот актер Ричард Гир доби син, само неколку месеци пред неговиот 70. роденден.

Пред неколку дена неговата сопруга Алехандра Силва (…

По дијагностицираната алопеција – ненадејно губење на косата, 8-годишниот Лук Нелсон ретко кога го напуштал својот дом без капа. Поради губењето…

Водителката Линатре прекинува да си ја врши својата работа, односно да ги чита вестите, кога ќе слушне како лае куче во студиото – а кучето не…

Американскиот тинејџер кој откри безбедносен пропуст во апликацијата на „Епл“ наречена „Фејс тајм“ наменета за спроведување на видео-повици, доби…

Косовскиот премиер, Рамуш Харадинај, ѝ честита на пејачката по потекло од Косово, Дуа Липа, за освоените две награди „Греми“.

Тој на „…

Во одлична здравствена кондиција и во кругот на најблиските од семејството, дедо Цане Гелевски од селото Бурилчево во општина Чешиново-Облешево го…