Life

20 септември 2018

Летото е при крај, подгответе се за солариум

ред да отидете на солариум третман посоветувајте се со стручно лице, кој тип на солариум вам ви одговвара и колку долго смеете да се задржите во него...за да го подготвите телото за сончање.

Анализата на...

Хормони кои секоја жена треба да ги знае

Мозокот е одговорен за вашите мисли и постапки. Но, кога се работи за регулирање на телесните функции, тогаш хормоните ја имаат главната улога.

Или попрецизно, вашиот ендокрин систем – мрежа на жлезди кои...

Каде не смее да стои огледалото во домот?

Огледалото е одраз на она што се огледува во него. Токму затоа внимавајте каков е одразот на огледалото во вашиот дом. Тој или ќе ја зголеми позитивната енергија или сериозно ќе ја попречи.

Ова парче стакло...

Совети како да справите со несоница

Несоницата е состојба во која имате проблем да заспиете или пак, откако ќе заспиете имате тешкотии да ја задржите таа состојба. Таа може да биде третирана во домашни услови, но се зависи од стадиумот во кој се...

Со кого Овенот создава најдлабока, фатална врска

Една од најголемите љубови, може да се роди помеѓу припадниците на овие два знака.

Овен и Водолија се два спротивни знаци, кои се привлекуваат на сите животни полиња. Веќе при првата средба, овие два знака,...

Британски туристки завршиле во затвор во Грција поради шега

Две британски туристки биле приведени и затворени на Крф затоа што на еден Грк на плажа, на шега, му ја сокриле облеката.

Дваесетгодишните Шона Кокс и Вики Абон од Есекс со месеци штеделе за одмор во Грција...

На овие невини начини таа го возбудува, а не е ни свесна. Или, само се прави несвесна

Вниманието на мажите можете да им го привлечете на разни начини. Иако мислите дека посилниот пол го возбудува само долната облека и провокативни фустани, се лажете.

На мажите им се привлечни и многу...

Таа дознала за 8, а тој и признал 300 неверства, и - што се случува потоа...

Американката Бренди Максијел доживеа шок кога нејзиниот сопруг во живо на емисија на национална телевизија откри дека ја изневерил со повеќе од 50 жени.

Само еден акт на неверство во врската може да биде...

Сите уживаат во песната на Мерлин "Да молчиш", а не знаете дека позади неа се крие вистинска тажна приказна (видео/фото)

Дино Мерлин има безброј хитови, меѓу кој и песната "Да молчиш". Иако знаеме дека тое се често автобиографски, оваа песна крие тажна приказна.

"Да молчиш" или оригинален наслов "Да шутиш" ја напишал пеачот и...

Лакалут натпревар: Разоткриј ги „Чудовиштата на твојот заб“ и освој годишна залиха производи

Колку знаете за плакот што се создава на забите на децата и што треба да преземете за темелно да го отстраните? Ексклузивниот застапник за линијата Лакалут, Натусана Македонија, подготви кампања за да ги едуцира...

Призор кој не ве остава рамнодушни!Калеуша не се двои од Душко: Јелена тажна и достојна го испратила свекорот на вечно упокојување (видео/фото)

Милорад Тошиќ, татако на фудбалерот Душко Тошич починал вчера после кратко и тешко боледување.

Душко Тошиќ дошол со првиот авион од Кина во Србија за да го погреба својот татко Милорад.Тој наишол на голем...

Писмо од кое ќе ве полазат морници: „Промашени поврзувања“ е вистински хит на интернет

Писмото на еден човек од Бостон, наречено „Промашени поврзувања", посветено на жената која што ја сретнал на новогодишната вечер во 1972 година стана вистински хит на интернет.

...

27-годишната Дијана Леви обожува да ги истакнува своите облини

Дијана Леви е родена на 9-ти февруари 1990 година во Каракас, Венецуела. Таа е познат фотомодел и инструкторка по фитнес.

Леви еден период живеела во...

Ана Стојанова, жешката, секси фитнес инструкторка која го запали Инстаграм (ВИДЕО)

Таа има 24 години, вајано тело, обликувано со мускулна маса и бујни облини. Речиси секојдневно постира фотографии на социјалните мрежи на кои ги покажува своите вежби од нејзината...

Ова никако не треба да се прави, а еве каква есен нe` очекува ако времето биде ведро

Православните верници утре го прославуваат Рождество на Пресвета Богородица или во народот позната како Мала Богородица.

Пресвета Дева Марија се роди...