Мајките секогаш знаат што е најдобро за нивите ќерки и ги даваат најдобрите совети. Иако понекогаш ќерките им доаѓаат со цел куп проблеми, мајките…

Априлската полна Месечина, попозната како „розова Месечина”, ќе се случи вечерва.

Имено, Месечината денеска ќе изгледа поголема од…

Денеска е голем празник, не перете, не чистете, не работите ништо – ова го читаме за секој верски празник. Верниците се во дилема, дали смеам да…

По Велигденскиот пост, оброкот почнете го со супа, со помалку сол и со лимонов сок или со сок од домати. Вака приготвена, супата ќе поттикне…

Поранешната моделка Криси Тајген (33), сопруга на американскиот пејач Џон Леџенд (40), се пресмета со хејтерите на социјалните мрежи кои ја…

Откако истражувачи одлучиле подетално да ги испитаат коските кои со децении стоеле во шкаф на кениски музеј, откриле сосема нов вид на гигантски…

Пушењето цигари е штетно, но и покрај тоа во светот постојат многу луѓе кои се страствени пушачи и според кои, нема ништо подобро од цигара после…

Боите за јајца содржат состојки чии ефекти на здравјето не се познати. Во нив има додатоци или адитиви кои инаку се користат во прехранбените…

Ѕвездата на реалното шоу Ким Кардашјан (38) доби понуда за работа во адвокатската фирма на Роберт Шапиро (76). Овој познат адвокат соработуваше со…

Ако претходните години се плашевте да експериментирате со велигденските фарби за јајца, оваа година дефинитивно ќе посакате да пробате нова…

Индиец тврди дека си го отсекол показалецот откако сфатил дека по грешка гласал за друга политичка партија, пишува Би-би-си.

Паван Кумар во…

Офарбајте велигденски јајца со помош на ориз.

Потребен ви е долг ориз кој го има по маркетите, течна боја за јајца или во гел, округол…

Актерката Кејт Хадсон се породи пред шест месеци и по трет пат стана мајка. Холивудската ѕвезда, по породувањето, се обиде да ја поврати својата…

Истражувачите испратија беспилотни летала на небото над Хаваи за да го набљудуваат богатиот биодиверзитет во долината Калалау. Набргу сфатија дека…

Холивудската актерка Шарлиз Терон (43), која посвои две деца, ќерката Аугуста и синот Џексон, откри дека седумгодишниот Џексон го воспитува како…

Секој ден внесувал по 40 лажички шеќер, малку повеќе од она што го внесува просечниот тинејџер. За споредба, максимална дневна препорачана доза на…