Life

13 ноември 2018

Современите родители децата ги хранат со киноа, авокадо и батат

Децата јадат егзотични храна од рана возраст, се вели во анкетата спроведена меѓу 1 500 родители.

Едно од седум бебиња сака хумус и едно од дваесет – киноа. Другите бебиња уживаат во кускус, а некои дури и во...

Еве зошто принцот Чарлс мрази селфи

Принцот Чарлс никако не сака да се фотографира со фановите со мобилен телефон. Неговите синови со задоволство позираат, но принцот Чарлс не ги обожава мобилните телефони кои му се пикаат во лице додека ја врши...

НИШЛИКА ОТИШЛА НА МАЛТА: Заработувам по 6 српски плати, но за ова не бев подготвена

На Maлта е лесно да се најде работа, но не можеме да седиме затоа што за тоа не не плаќаат, раскажува девојка од Ниш.

Раскажува дека работат по девет...

Проверките на детектор за лаги може да станат вообичаени при преминување на границите

Покрај физичките проверки со кои треба да се утврди дека не носите оружје, хемикалии или експлозиви при минување на граница, постои можност да се воведе и друга контрола.

Имено, жителите на земјите кои не се...

Романец купил половна комода со 95.000 евра во неа

Романецот Самуел Станици кој купил половна комода од популарен онлајн сајт, пронашол во него 95.000 евра и веднаш ги вратил парите.

Неговата сопруга Адела Станици изјавила за АП дека нејзиниот сопруг, кој е...

„Римел“ и Рита Ора се борат против бјути сајбер-малтретирањето кое го почувствувале 55 милиони жени

Овој месец, „Римел Лондон“ започна глобална кампања во име на 55 милиони жени во светот кои доживеале бјути сајбер-малтретирање.

Една од четири жени има искуство со бјути сајбер-малтретирање, што значи дека...

Украдено куче најдено една година подоцна речиси 500 километри од домот во Лондон

Единаесет годишно куче било пронајдено на околу 500 километри од домот, по повеќе од една година откако било украдено, објави Би-Би-Си. Кученцето Кјара било украдено од дворот на куќата каде што живеело во Лондон...

(Видео) Чевлите од „човечка кожа” – хит на социјалните мрежи

Канадските дизајнери Роуз Далтон и Стив Рај Баскаран стојат зад брендот „Фекал матер“ и дизајнираа високи потпетици направени од „човечка кожа”, кои станаа хит на социјалните мрежи.

...

НЛО забележан во близина на Ирска, во тек е истрага

Сè започна во петокот, на 9 ноември, во 6,47 часот изутрина по локално време, кога пилотот на „Бритиш ервејс“ ја контактираше Контролата на летање на аеродромот во Шенон, објави „Би-би-си“.

Пилотот сакаше да...

Алисија Силверстоун тврди дека нејзиниот син никогаш не пиел лекови бидејќи е веган

Актерката Алисија Силверстоун и нејзиното семејство водат вегански животен стил, и таа е убедена дека  тоа е причината поради која нејзиниот седумгодишен син Беар Блу никогаш не испил ниту еден лек.

„...

Јогата е демонска креација, тврди американски пастор

Американски пастор од црквата Assemblies of God веќе извесно време во својата заедница одржува жестоки проповеди против јогата. Тој за оваа дисциплина тврди дека има „демонски корени“ и смета дека следбениците на...

Одетa има најдолга коса во светот, толку долгa што може да ја обвитка околу тркалото на автомобилот

Литванката Одета Аутукаите (26) победи на годинашниот натпревар „Најдолгата коса во светот” во Литванија, победувајќи 184 ривалки.

Нејзината коса е долга 156 сантиметри, подолга од голф палка и може да се...

Наоми Кембел го посети гробот на својот „татко“ и објави емотивна порака

Наоми Кембел (48) ја објави фотографијата на Инстаграм од гробот на познатиот моден дизајнер Азедин Алаја, кој почина на 18 ноември 2017 година.

Познатата моделка е моментално во Тунис, и во оваа пригода, во...

12 ноември 2018

Руси го чистат Дарко Лазиќ од кокаин за 7.000 евра: Докторите на пејачот му го бришат и сеќавањето на дрога

Лазиќ треба да помине од 10 до 12 дена, и ќе го чини 7.000 евра.

Дарко Лазиќ по излегување од болница оди во специјализирана руска клиника за болести од зависност во Земун како би се одвикнал од кокаин!...

Како да го забрзате метаболизмот без оглед на годините?

Како старееме, нашиот метаболизам започнува да се успорува, поради што слабеењето и согорувањето на внесените калории станува се потешко.

Меѓутоа, постојат начини да го забрзаме и да го подготвиме за...