Life

20 ноември 2018

Немав ниту за леб, додека не стапнав на туѓо тло

Некогаш е потребен само убав збор, убава мисла, убаво дело за да ве направи среќни. Не се потребни многу пари, скап накит, бесни автомобили, огромни палати или било што друго. Потребен...

Парис Хилтон повторно слободна

Иако долго време се шпекулираше дека врската на Парис Хилтон (37) и актерот Крис Зилка (33) е во криза, сега нивен пријател го потврди тоа. Иако беа свршени речиси една година, тие повеќе не се заедно, пишува TMZ...

Кралицата Елизабета јава коњ дури и на 92 години

Кралицата Елизабета Втора дури и на возраст од 92 години не пропушта многу важни кралски настани и ги извршува сите должности на еден британски суверен, но и покрај годините таа не се откажува од нејзиното хоби....

Вељко Ражнатовиќ збеснал поради Аркан: Обвинет е дека бил воен злосторник, но тој брутално им одговорил како никогаш порано.

Вељко сакал на сите да им стави до знаење дека неговиот татко не бил воен злосторник.

Синот на фолк дивата Светлана Цеца Ражнотовиќ и Жељко Ражнатовиќ Аркам ја објавил сликата на својот Инстаграм и со оваа...

Пред умирање посакал нешто: Итната помош веднаш запре за да му ја исполни последната желба

Лекарите од австралиската Итна помош ги освоија симпатиите на светската јавност откако протече приказната дека на маж на смртна постела му ја исполниле желбата и му купиле сладолед....

„Јутјуб“ овозможува бесплатно гледање на холивудски блокбастери

Платформата „Јутјуб“ неодамна почна да објавува познати холивудски филмови, кои корисниците можат да ги гледаат бесплатно.

Иако изборот на филмови, за време на кои се емитуваат и реклами, не е голем, меѓу нив...

(Видео) Доналд и Меланија Трамп ја добија божикната елка

Американскиот претседател Доналд Трамп и неговата сопруга Меланија ја добија официјалната божикна елка за Белата куќа.

Претседателот и првата дама на Соединетите Американски Држави добија елка висока...

Кралицата смета дека Меган Маркл се облекува несоодветно

Меган Маркл одвреме-навреме ги крши кралските правила, но кога станува збор за нејзиниот моден стил, таа главно добиваше пофалби од јавноста. Сепак, кралското семејство верува дека Војвотката на Сасекс не се...

Мароканка обвинета дека го убила, распрчила и зготвила своето момче

Во Обединетите арапски емирати уапсена е Мароканка која се сомничи дека брутално го убила своето момче, пренесе агенцијата „Асошиетед прес“ (АП).

Обвинителите ја товарат за убиство на нејзиното момче, чие...

Овој град нуди 10.000 долари само за да се преселите: Нов стан и месечни приходи за година дена

Како дел од новата инвестиција Талса Оклахома нуди 10 илјади долари, но и многу други бенифиции на сите оние кои одлучат да се преселат во овој град поради работа во наредните денови....

Eротска фреска откриена во Помпеја

Археолозите на наоѓалиштето Помпеја, срушен и делумно затрупан древен град близу денешен Неапол, пронашле сочувана еротска фреска на која е прикажана врската меѓу Леда и лебедот, објави Би-би-си.

Според...

Се омажи ќерката на сопственикот на „Зара“

Марта Ортега (34), ќерка на милијардерот и сопственик на „Зара“, се омажи за нејзиниот долгогодишен партнер Карлос Торета (35). Двојката судбоносното „да” го кажа на интимна церемонија, а веселбата продолжила во...

Мртов кит со 115 пластични чаши во стомакот исплови на брегот на Индонезија

На брегот во источна Индонезија исплови мртов кит, кој во стомакот имал многу ѓубре, вклучувајќи и 115 пластични чаши и две влечки „апостолки“.

Директорот на Националниот парк Вакатоби, Хари Сантозо, денеска...

„Мекдоналдс“ одушеви со својата божикна реклама

„Мекдоналдс“  ја објави својата годинашна божикна реклама која на социјалните мрежи добива само пофалби.

Рекламата во која Дедо Мраз влегува во Мекдоналдс за да им земе моркови на своите ирваси, откако цела...

Кралското семејство во даночни проблеми

Членовите на британското кралско семејство поминуваат низ кошмар откако дознаа дека американските официјални власти се обидуваат да земат дел од неколкумилионската сума пари која изминатата година ја заработија...