Каралот на народната музика Шабан Шаулиќ доживеа тешка сообраќајна несреќа во Германија кога на автомобилот во кој бил Шабан налетал пијан…

Кралот на народната музика Шабан Шаулиќ, кој настрада во сообраќајна несреќа во Германија, пред три месеци својата последна желба ја издиктирал на…

Девојчето ја пее песната која и е омилена на нејзината мајка, која ја нема видено 3 месеци поради ова шоу во кое учествува: Жената која ќе се качи…

Атрактивна аргентинска водителка, која се смета за најсекси прогнозерка на светот, со разголени фотографии прослави дека има 4 милиони фанови на…

Идентични близначки Ана и Луси Декинке открија дека најизменично имаат сексуалаен однос со нивниот заеднички партнер Бен.

33-годишните…

Пожарникарите успеале да спасат 16 луѓе, кои биле заробени во гондоли во забавен парк во Сан Диего, објави Би-би-си.

Поради силниот…

Колинда Грабар-Китаровиќ се наоѓа во Турција, а на новинарите таму им објаснила зошто била во приватна клиника.

“Имам генетски…

Хрватската петседателка Колинда Грабар Китаровиќ во средина на јануари повеќе пати била на инфузија во Клинички центар - Сестри милосрдни.

Семејството Шаулиќ е завиткано во црно.

Неговиот син Михаило ги пречекувал многубројни пријатели во нивниот дом на Дедиње кои дошле да му…

Фитнес моделот Мишел Левин од Венецуела на Инстаграм објави снимка на која се гледа како свиња ја гризна за задникот, а видеото за само еден ден…

Пожарникарите во Калифорнија спасија пума која била забележана на дрво во близина на еден имот, пренесе Би-би-си.

Тие стигнале на терен по…

Се борат за неговиот живот

Синот на Мирсад Кериќ, Денис Кериќ објавил на својот Фејсбук дека неговиот татко е жив

“Како што сите…

Желките Биби и Полди од Галапагос, кои се жители на зоолошката градина во Клагенфурт, Австрија се навистина посебни, бидејќи дури 90 години…

Сопственици по три години го пронајдоа својот најверен пријател на четири нозе.Иако збуци невозможнос, сторијата ја пренесоа медиумите во…

Градот Бари е првиот во Италија кој им плаќа на граѓаните со велосипед за да дојдат на работа, објави списанието ,,Локал”.

Градоначалникот…

Причините за хрчењето можат да бидат настинката, отечената слузокожа, зголемените крајници, девијацијата на септумот или отечениот јазик, како и…