Камил Костек (29) е модел за костими за капење и списанието „Sports Ilsustrated“ во неа препозна, тоа што не го препознаа модните агенции.

Американката, од полско и ирско потекло, соработуваше со неколку модни брендови и беше во нивните кампањи, но не можеше да најде модна агенција која ќе ја претставува. Сите и рекле дека не е доволно слаба.

Кога „Sports Illustrated“ ја побарале, Камил снимила видео во кое го споделила своето искуство. Им се допаднала, па се појави на пистата на шоуто за костими за капење во текот на летото 2017 година, а следниот месец за прв пат се појави во списанието.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Camille Kostek (@camillekostek)

Камил беше избрана од 5.000 регистрирани девојки и повторно направи сесија за костими за капење за ова списание следната година.

Оттогаш, многу магазини за мажи ја нарекуваат „американска бомба“ и „секс симбол“ поради нејзината руса коса и облини, а списанието „Максим“ ја рангираше меѓу 100 -те најатрактивни жени во светот во 2019 година.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Camille Kostek (@camillekostek)

Таа е во врска со Роб Гронковски, американски фудбалер и живее во Масачусетс и Флорида. Имаше завидна кариера во НФЛ.

Таа тешко може да остави некого рамнодушен.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Camille Kostek (@camillekostek)

Камил, исто така, танцува, има свое студио за танцување, а исто така работи како ТВ -личност во сегментот на шоу -бизнисот.

Од 2019 година, Костек ги обиколува американските универзитети и колеџи и предава за прифаќање на себеси и своето тело, споделувајќи го своето искуство.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Camille Kostek (@camillekostek)