Полицајците биле повикани во куќата во Бриџенд нешто пред 20 часот во саботата. Двајца мажи на возраст од 37 и 47 години и една 29-годишна жена се уапсени под сомнение дека го прикриле раѓањето на децата. Тие се уште се во полициски притвор. Истрагата е во тек.

Марк Атвел, од полицијата во Јужен Велс, рече: „Ова е многу вознемирувачко и апелираме до секој што има информации да контактира со нас. Продолжува опсежната истрага и ги охрабруваме сите што имаат информации или загриженост да разговараат со полицијата“.