Видео

Во Грција се појави "летачки" поп

Во една црква на грчкиот остров Хиос за велигденските празници се одржа вистинско шоу, кое со право е хит по социјалните мрежи.

Во видеото се гледа како додека верниците со нетрпение очекуваат да почне литургијата, свештеникот од еднаш во скок излетува од олтарот и почнува да расфрла ловорови листови кон присутните.

Видеото брзо стана хит на социјалните мрежи, а свештеникот Христофорос веќе го доби прекарот „летечки поп".

Поврзани

Најнови вести

Коментари