Најбизарните рекорди

Во еден ден спиела со 919 мажи, најстарата проститутка има 82 години...

Сексот отсекогаш бил најпривлечен за луѓето, па така и секоја информација поврзана за него. Ако не сте знаеле, постои и листа на рекордери од оваа област, а ова се некои од најинтересните. 

1. Најголемиот пенис е долг 34,2 см

Американскиот актер и писател Џон Фалкон и службено е мажот со најдолг пенис, кој во опуштена состојба е долг 24,3 см, а додека е во ерекција има неверојатни 34,2 см. Фалкон е бисексуалец!

2. Најголемата вагина е долга 48 см

Иако не постои официјален рекорд, за проверен се смета оној на Ана Сван од Шкотска која живеела во 19 век. Со оглед на тоа дека вагината не е едноставно да се измеру, таа отприлика се одредува според дијаметарот на главата на детето за време на породувањето. Ана наводно била висока 233 см и заедно со својот сопрг (со слична висина) настапувала во циркуси. Родила дете кое било тешко 12кг, а имало обем на главата од неверојатни 48 см.

3. Жената која родила најмногу деца - дури 69

Се работи за Русинка која со сопругот имале 16 близнаци, седум тројки и дури четири четворки родени во периодот меѓу 1725 до 1765 година.

4. Млаз сперма кој летал најдалеку - 579 см

Рекордот го постигнал Хортс Шулц кој за време на еакулација спермата ја "шприцнал" 5 метри и 79 сантиметри. Тој, исто така, го држи рекордот на најголема тежина, брзина и густина на спермата за време на ејакулација. 

5. Најстарата проститутка има 82 години

Со најстариот занает на светот обично се бават помлади жени. Исклучок е рекордерката 82-годишната проститутка од Тајван, која е позната под надимакот "Баба", а која почнала да се бави со проституција откако и умрел сопругот. 

6. Најголемата оргија - учествувале 250 двојки

Овој рекорд го поставиле Јапонци, односно 250 мажи и 250 жени кои се согласиле на секс во исто време, на исто место со други луѓе. Претходно сите биле тестирани на сексуално преносливи болести. Настанот е снимен, а видеото може да се купи онлајн. 

7. Секс со 919 мажи во еден ден

Лиса Спаркс е позната американска порно актерка која решила да го привлече вниманието на јавноста со рушене на мошне бизарен рекорд - секс со што е можно повеќе мажи во еденд ен. Рекордот е поставен во 2004 година. 

8. Мастурбирал речиси 10 часа

Масаноби Сато во 2009 учествувал на Првенство во мастурбирање, а неговото "играње" траело полни девет часа и 58 минути, а претходниот рекорд изнесувал 9 часа и 33 минути. 

9. Најмоќната вагина на светот

Татјана Кожевникова е 42-годишна Русинка која го држи рекордот на жена со најсилна вагина. Таа може да крене 14 кг тежина, а со оваа вештина се стекнала правејќи Кегелови вежби после породувањето. 

10. Најстариот татко на светот

Тој наводно има секс три пати на ден. Се рабори за фармерот Рагхав од Индија кој прв пат станал татко на 94, а втор пат на 96 години. 

Поврзани

Најнови вести

Коментари