Српската актерка Лидија Вукичевиќ, која гледачите ја паметат по улогата на Виолета во серијата „Подобар живот“, сподели уште една предизвикувачка фотографија на Инстаграм.

Таа позираше во тиркизен костим за капење и откри дека е на одмор во Египет. На 59 години, таа покажа тенок струк.

„Гласот на морето зборува со душата“, рече таа во описот на фотографијата.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Lidija Vukićević (@vukiceviclidija)