(Видео) Нокаут со нов албум и концерт во Скопје

Нокаут Авалон Продукција по 20 години се враќаат на местото каде што Нокаут го одржа првиот голем концерт во СРЦ кале, во организација токму на Авалон Продукција. Како дата, на средбата помеѓу Нокаут и огромниот број на нивни фанови е избрана 27 октомври во СРЦ Кале.

Сите детали околу влезниците за овој голем славенички концерт ќе бидат објавени на 21 мај, во 21 часот. Групата го објави и најновиот сингл насловен „Што бараш во моја песна“, кој е најава за новиот албум на Нокаут.

 

извор: Makfax

Поврзани

Најнови вести

Коментари