Набргу откако беше премиерно прикажана  новата епизода од серијата „Пријатели“, Кортни Кокс го претстави новиот партнер за танцување на Инстаграм – пејачот Ед Ширан. Двајцата го изведоа култниот танц на братот и сестрата Гелер од училишните денови во кратко видео, пишува Холивуд репортер.

Ѕвездата од серијата Пријатели ја изведе сцената за танцување што ја танцуваше пред скоро 20 години со нејзиниот филмски брат Рос Гелер, кого го играше Дејвид Швимер во серијата.

Кокс и Ширан го споделија видеото на своите профили на Инстаграм, а нивната изведба е прегледана милиони пати.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Courteney Cox (@courteneycoxofficial)