На социјалните мрежи се појави фотографија која ја шокираше јавноста, на која се гледа како постар човек си пие алкохол во амбулантно возило.

Фотографијата од Србија за која се уште е непознато кога е направена, човекот си седи тво амбулантното возило и се релаксира пиејќи пиво, како да е во ресторан.

Наскоро по објавата, следеа иронични пораки:

„Анестезија“, напиша еден човек.

– Па, дијагнозата беше недостаток на витамини од групата Б и недостаток на течности. Човекот брзо реагираше со еден лек. Спасен живот“ стои во друг коментар.

Можеме само да претпоставиме како настанала оваа необична сцена, дали повикал брза помош, дали вработените во брзата помош го забележале некаде во лоша состојба и решиле да му помогнат, или тој случајно се изгубил во амбулантата.