Полицијата денес истажува у*иство на маж (39) во кафуле во деловниот кварт во центарот на Атина, во близина на главната железничка станица на грчката престолина.

Мажот кој е идентифукан како државјанин на Албанија, уб*ен е со кур

Очевидец наводоно и рекол на полицијата дека мажот облечен во црно и пришол на жртвата, пукал три пати и побегнал со автомобил “светла боја“.

Застреланиот бил префрлен во боница, но лекарите не успеале да му го спасат животот.

Полицијата го истражува убиството, кое би можело да биде поврзано со активности на жртвата во ноќниот клуб чиј власник бил тој, се додава во “Катимерини“.