Едно лице загинало, а тројца се повредени после ударот на гром, откако во обидот да се сокријат од дождот застанале под дрво. Според “Tajms of India” мажот кој им подлегнал на повредите имал 38 години, а останатите тројца се во стабилна состојба и се уште се во болница.

  • Жртвата стоела заедно со останатите под едно дрво кога во него удрил гром. Брзо биле префрлени во болница, но за жал, едниот маж починал, рекле од полицијата.

Инаку, несреќата се случила во петокот, во градот Гуруграм.

Видеото можете да го погледнете ОВДЕ.