Џенифер Гејтс (25), ќерката на Бил и Мелинда Гејтс вчера се омажила за 30 годишниот Наџил Насар. Свеченоста се одржала на имотот на Гејтс во Њујорк кој се протега на 124 хектари.

Венчавката одржана во саботата, всушност била втора церемонија, откако во петокот се одржала верска венчавка со оглед дека младоженецот, кој е египетски милионер и џокеј, е од муслиманска вероисповед.

Невестата носела венчаница од дизајнерката Ванг, а придружничките биле облечени во фустани во темно зелена боја.

Свадбената торта наводно чинела два милиони долари.