Таткото на Меган Маркл ја молеше својата ќерка да му дозволи да си ги види внуците

Томас Маркл изјави дека неговата ќерка Меган и тој треба да разговараат и да се помират заради децата.

Тој се уште не го запознал првото дете на кралската двојка – внукот Арчи, а камоли нивното второ – Лилибет.

„Мојата порака до децата е да имаат две семејства што ги сакаат. Нивната прабаба е кралицата на Англија и мислам дека им е важно да знаат дека имаат две семејства. На крајот, тие ќе пораснат и ќе сакаат да знам повеќе за нив “, рече тој.

Томас (77) се појави во живо во утринска емисија од својот дом во Мексико.

Тој, исто така, рече дека Меган сака да престане да зборува со нејзината полусестра и полубратот.

“Никогаш порано не била таква. И кога се омажи за Хари, таа се промени”, додаде тој.

Томас се разведе од сопругата, мајката на Меган, Дорија Рагланд, кога Меган беше млада.

Тој не присуствуваше на венчавката откако беше откриено дека се согласил на фотографии од папараци.

Како причина за скандалот ги наведе претстојните операции на срцето, а Меган го прекина контактот со него кратко време по венчавката.